Podczas treningu indywidualnego pilates masz pewność, że cała uwaga jest skupiona tylko na Tobie.

Wasze pierwsze zajęcia pilates są tymi najważniejszymi, zarówno dla nas jako instruktorów jak i dla Was osób ćwiczących.

Pierwsze zajęcia pilates są inne niż kolejne. Tutaj poznajemy wasze mocne i słabe strony. Sprawdzamy jak pracuje i reaguje na dane bodźce wasze ciało. Jaką macie nad nim kontrolę i nad czym musimy popracować.

Na pierwszym indywidualnym treningu uczymy Was prawidłowego ustawienia ciała, oddechu oraz nowych wzorców ruchowych. Pokazujemy Wam jak Wasze ciało pracuje i jakie mięśnie musimy wzmocnić oraz ustabilizować, aby zwiększyć Wasz komfort życia. Często pierwszą wizytę poprzedzamy wizytą u naszego fizjoterapeuty. Zwłaszcza rekomendujemy takie rozwiązanie, gdy wiesz, że masz poważne schorzenia lub bóle kręgosłupa, a zależy Ci na tym, żeby ćwiczyć i dbać o swoje zdrowie ruchem.

Podczas pierwszej wizyty w naszym studio dostajesz do uzupełnienia ankietę, gdzie prosimy o napisanie o aktualnym stanie zdrowia, a także o określenie celu treningowego do którego będziemy dążyć. Każdy z naszych podopiecznych ma inny cel. Jeden marzy o silnych nogach i wyjściu w góry, a drugi o spędzeniu dnia w pozycji siedzącej bez bólu pleców.

Trening zazwyczaj zaczynamy od nauki podstawowych ćwiczeń na macie i „zasad bezpieczeństwa” w pracy z Twoim ciałem. Póżniej przechodzimy na maszyny, które przy różnych ćwiczeniach ułatwiają lub utrudniają ruch. Sprzęty takie jak reformer i krzesło działają na sprężynach, których siłę możemy zwiększać i zmniejszać w zależności od Waszej aktualnej kondycji. Każde urządzenie i każdy ruch jest indywidualnie dobierany do Waszych potrzeb oraz umiejętności.

Dzięki możliwości dostosowania obciążenia oraz zindywidualizowania ćwiczeń, na pilates może przyjść każdy, niezależnie od wieku czy kondycji. Więc jeśli zastanawiasz się, czy zajęcia pilates są dla Ciebie, to mamy na to prostą odpowiedź.

Przyjdź i sam się przekonaj. Umów zajęcia online – tutaj.