Wybierasz się na swoje pierwsze zajęcia pilates i zastanawiasz się czy to dla Ciebie?

Pewnie zastanawiasz się „co ten pilates mi da”. Jeśli tak, to dobrze trafiłeś/trafiłaś.

W tym artykule przybliżymy Ci korzyści pilatesu, jakie możesz uzyskać dzięki treningom.

Zajęcia grupowe pilates na maszynach – reformerach.

Czym jest pilates?

Pilates to system ćwiczeń na macie oraz na sprzętach, którego zadaniem jest praca na mięśniach głębokich w naszym ciele. Pilates stał się bardziej popularny w momencie kiedy zostaliśmy zamknięci w domach, przed komputerami w jednej, stałej pozycji ciała.

Dlaczego to właśnie wtedy poczuliśmy, że te zajęcia są nam potrzebne?

Ponieważ taki trening działa zarówno na przednią taśmę naszego ciała, która w pozycji „przykomputerowej” znacznie się skraca, oraz na tylną taśmę, która się wydłuża. W pilatesie sprawdzamy jak te taśmy względem siebie pracują i dopieszczamy obie z nich, zależnie od tego, która czego na ten moment potrzebuje. To właśnie dzięki temu z treningów nasi klienci wychodzą wyprostowani i cieszą się bardziej otwartą klatką piersiową i wydłużoną pozycją ciała.

Często na kolejnych treningach pytamy jakie odczucia miał klient po poprzednich zajęciach. Wtedy najczęściej spodziewaną odpowiedzią jest: „czułam się taka wyprostowana”, „łatwiej było mi siedzieć w pracy w prostej pozycji”, „mniej bolały mnie plecy”. Takie efekty osiągamy już po dwóch, czy trzech treningach. Często klienci mają czas na treningi tylko raz w tygodniu.

Ćwicz pilates codziennie!

Jednak, czy można ćwiczyć pilates codziennie? Oczywiście! Ten rodzaj treningu jest na tyle bezpieczny dla zdrowia, że można go ćwiczyć codziennie. Nawet regularnie wykonywane sesje po 20 minut dziennie mogą sprawić, że bol w plecach, który utrudniał Wam pracę minie. Może również okazać się cudownym sposobem na odstresowanie. Może również sprawić, że efekty treningów nie tylko poczujecie ale i zobaczycie szybciej. Zauważycie że nagle chodzenie z wyprostowaną sylwetką stało się całkiem łatwe. Że przejście 10 kilometrów zamiast 5 stało się dla Was osiągalne. Że wasze mięśnie mają nagle więcej siły oraz wytrzymałości.

To są właśnie te korzyści które przynosi regularne ćwiczenie pilatesu.

W takim razie podsumujmy, jakie efekty da nam regularny trening pilates?

– wyprostowaną sylwetkę

– większą siłę i wytrzymałość

– ulgę w bólu np. pleców

– zdrowie psychiczne i fizyczne

– ładne i zdrowe ciało

– większą kontrolę nad ciałem i postawą w życiu codziennym

Zapraszamy do zapisów na treningi personalne oraz zajęcia grupowe !