Które zajęcia będą dla Ciebie najlepsze ? Jeśli zastanawiasz się nad takimi opcjami, spróbujemy pokazać Ci zalety i wady tych treningów. Na warsztat bierzmy pilates indywidualny i pilates grupowy.

Pilates indywidualny w Ach Studio

Pilates indywidualny

Podczas zajęć indywidualnych Instruktor całą uwagę poświęca Tobie. Ćwiczenia zostaną dostosowane do Twoich umiejętności, możliwości i stanu zdrowia . Taki trening w Ach Studio poprzedzamy rozmową z Tobą. Chcemy się dowiedzieć wszystkiego o Twoich schorzeniach, jeśli zachodzi taka potrzeba wysyłamy Cię na konsultację do fizjoterapeuty. Chcemy również z Tobą porozmawiać jaki masz cel treningowy, co chciałbyś osiągnąć po określonych zajęciach. Jesteśmy w stanie dostosować trening pod Twoją jednostkę chorobową np. dyskopatię, bóle pleców czy problemy z kolanem. Niewątpliwą zaletą takiego treningu jest to, że jest on maksymalnie spersonalizowany. Praca odbywa się na wielu sprzętach. Minusem jest cena. W naszym studio pilates indywidualny kosztuje 150 zł, w karnecie około 130 zł.

Zajęcia grupowe na reformerach w Ach Studio.

Zajęcia grupowe

Pilates grupowy to rozwiązanie dla tych, którzy lubią ćwiczyć w towarzystwie. W małych grupach instruktor stara się kontrolować i poprawiać ćwiczących w miarę możliwości, oczywiście w dużych grupach także się to dzieje, lecz czym więcej ćwiczących tym instruktorowi trudniej. Temat zajęć z reguły dostosowuje się do ogółu grupy. Ćwiczenia odbywają się na matach i sporadycznie z małym sprzętem. Niektóre studia pilates prowadzące małe 4-6 osobowe grupy mają w swoim wyposażeniu duży sprzęt taki jak reformer (pilatesowe łóżko), wall unit ( wieża ze sprężynami), krzesła i na tym są prowadzone zajęcia. Na dużych grupach powyżej 10 osób w Polsce jest to niespotykane. Zaletą zajęć grupowych pilates jest cena, która jest często 2krotnie niższa niż treningu personalnego. Wadą, to, że nie jest on spersonalizowany.

Zapraszamy do Ach Studio na obie formy treningu, stacjonarnie odbywają się treningi personalne oraz zajęcia grupowe na matach i reformerach.

W Ach Studio posiadamy 5 nowych reformerów prestiżowej marki Balanced Body. Profesjonalny sprzęt oraz dobrze przeszkolony instruktor daje Ci gwarancję pełnego bezpieczeństwa podczas wykonywanych ćwiczeń.

Jeśli interesują Cię zajęcia pilates skontaktuj się z nami.