Pilates co to jest i jak zacząć ćwiczyć ?

Pilates jest to system ćwiczeń, który zmienia sposób korzystania ze swojego ciała na mądrzejszy i bardziej świadomy. Można go praktykować na macie lub na specjalistycznym stworzonym do tego sprzęcie. Ćwiczenia te wzmocnią Twoje mięśnie stabilizujące, które są szalenie ważne dla kręgosłupa. 

Bez nich kręgosłup jest samotnie skazany na przeciążenia dnia codziennego. Prowadzi do degeneracji i uszkodzeń, prowadzących do rwy kulszowej, dyskopatii, problemów z lordozą czy innych dolegliwości bólowych.

Wiele osób zastanawia się nad tym czy to są ćwiczenia dla nich?

Odpowiadam bez wahania – oczywiście, że tak. Rolą dobrego instruktora jest dostosowanie ćwiczeń do aktualnych umiejętności czy potrzeb osoby ćwiczącej.

Pilates to znakomite narzędzie do pracy z osobami, które uskarżają się na ból pleców, a próbowały już wielu sposobów na radzenie sobie z nim. Przewlekłe dolegliwości bólowe wynikają najczęściej z wad postawy. Regularne treningi sprawiają, że wzmacniasz mięśnie. Twoja postawa zaczyna się poprawiać, nabierzesz nowych nawyków ruchowych, dlatego ulga w bólu trwa dużo dłużej niż po masażach. 

trening-pilates
Trening personalny pilates to praktyka świadomego, uważnego i mądrego ruchu.

To także rewelacyjna metoda dla sportowców, który chcą uchronić się przed kontuzjami, albo zaraz po kontuzji wrócić do trenowania. Wystarczy spojrzeć w Internecie jak wielu zawodowych sportowców wykorzystuje tą metodę jako dodatek do swojego treningu.

Pilates, czyli jak mogę pomóc?

  • Ćwiczenia pomagają uśmierzyć bóle pleców
  • Idealnie wspiera leczenie rwy kulszowej
  • Zacznij ćwiczyć, jeżeli chcesz wrócić do formy po kontuzji
  • Doskonałe ćwiczenia na wady postawy (np. lordozę czy skoliozę)
  • Wzmocnij mięśnie, zadbaj o zdrowe plecy, swój kręgosłup i nie tylko…

Nie potrzebujesz żadnego skomplikowanego sprzętu, aby rozpocząć. Wystarczy tylko wygodne ubranie. Idealny sport dla kobiet, dla mężczyzn oraz najmłodszych.

Podsumowując, pilates jest treningiem różnorodnym, który mądry instruktor potrafi dostosować pod indywidualne cele i możliwości osoby rozpoczynającej przygodę z tym treningiem. W Ach Studio Gdynia masz pewność, że instruktorzy to osoby kompetentne, dobrze wykształcone w tym kierunku. Dlatego zapraszamy Cię na najlepszy pilates w Trójmieście.

Umów wizytę online lub skorzystaj z formularza kontaktowego.